Trump megfenyegette Putyint: Zelenszkij időt nyert – Stratéga Földi Lászlóval

Trump már Putyint fenyegeti, Brüsszel közben tárgyalna, Kína pedig kivár. A geopolitikai sakktáblán minden figura mozgásban van – csak Európa áll mozdulatlanul.

Az emberek olyan betegségekbe halhatnak bele, amelyek könnyedén megelőzhetőek lennének.
Gyermekbénulás, kanyaró, rubeola – ezeket a betegségeket sikerült szinte teljesen kiszorítani a nyugati társadalmakból a modern orvoslásnak köszönhetően. A növekvő oltásellenesség miatt azonban félő, hogy újra terjedni kezdenek az Egyesült Államokban, és a szakértők attól tartanak, hogy pár év múlva ismét komoly járványok törhetnek ki, ha nem történik változás – írta meg a The Hill.
A lap beszámolója szerint az elmúlt harminc év alatt soha nem regisztráltak annyi kanyarós megbetegedést, mint 2025-ben, a gyermekbénulás és a rubeola pedig ismét visszatérhet, noha évtizedek óta eltűnt betegségekről beszélünk.
A szakértők attól félnek, hogy a jelenlegi oltásellenes tendenciák még tovább fognak romlani, ami több millió olyan veszélyes megbetegedést fog okozni, amelyeket a jelenlegi orvostudomány már képes lenne megfékezni, vagy egyenesen kiirtani.
Chuck Schumer demokrata szenátor levélben arra szólította fel az amerikai egészségügyi minisztert, Robert F. Kennedy-t, hogy hirdessen egészségügyi vészhelyzetet.
A szakértők állítása szerint, ha a jelenlegi oltottsági ráta a jövőben is megmarad, akkor
a következő 25 évben nagyjából 851 ezer kanyarós beteget fognak regisztrálni, ha pedig csak 10 százalékkal tovább esik az átoltottak aránya, ugyanennyi időn belül 11,1 millió beteggel kell számolni.
A rubeola kapcsán a terhes nők számítanak a legveszélyeztetettebb csoportnak, az oltás megjelenése előtt ugyanis a gyerekek négy százaléka rubeolával született. A kismamák azonban már nem kaphatják meg ezt az oltást, így a társadalom átoltottsága kiemelten fontos az ő szempontjukból.
Szintén fennáll a veszélye, hogy az oltások visszautasításával a gyermekbénulás is újra felüti a fejét, ami halálos kimenetelű is lehet. Az elmúlt időszakban az USA ötven tagállamából harmincban visszaesett a gyermekbénulás elleni oltások felvevőinek aránya.
Nyitókép: MTI/Rosta Tibor